Геріатричний пансіонат в Києві: що це таке?
Геріатричний пансіонат в Києві: що це таке? І які проблеми літніх людей там вирішують?
2 марта, 2020
Приватний пансіонат для престарілих: переваги
Приватний пансіонат для престарілих: переваги в порівнянні з державними установами
3 марта, 2020

Хоспіс чи будинок престарілих? Яка різниця?

Хоспіс чи будинок престарілих?
 
 
 
 
 

Під час підбору оптимального варіанта місця проживання та лікування літньої людини, люди достатньо часто плутаються в термінах і установах. Найбільше складностей викликають відмінності пансіонату для літніх людей тахоспісу, оскільки зовні ці два заклади мають немало спільного. На практиці все суттєво відмінюється. Хоспіс відноситься до суто медичних установ, в той час як дім престарілих – це місце для проживання літніх людей з середнім медичним обслуговуванням.

Що таке хоспіс та для яких пацієнтів створений?

Хоспіс це установа медичного типу, де проживають невиліковні пацієнти та отримують необхідну допомогу і догляд від кваліфікованих спеціалістів. Хворих оточують прості речі з дому, до них у будь-який час можуть завітати відвідувачі. Медичний персонал надає паліативну допомогу. Це не лікування, а створення всіх необхідних комфортних умов для пацієнта – харчування через зонд, кисневі маски, введення знеболювального.

Вузько направленних лікарів в таких установах достатньо, оскільки кожному пацієнту, перш за все, необхідна медична допомога. Піклування також виконується середнім та молодшим медичним персоналом. Перевезти близьку людину в хоспіс у Києві варто, коли є бажання скрасити останні дні родича та полегшити його страждання. Даний спосіб найбільш підходящий з економічної точки зору, також він є найбільш гуманним. В наш час хоспіси залишаються достатньо рідкісними, оскільки вони потребують значних фінансових вкладів та спеціального дозволу на роботу з наркотичними речовинами. Хоспіси використовуються для підтримки не тільки самого хворого, але й також забезпечують психологічну підтримку родичам пацієнта.

Чим відрізняється будинок літніх людей від хоспісу – порівнюємо установи за основними критеріями

Для того, щоб детально розібратися в усіх особливостях функціонування та наданих послугах хоспісу і будинку для літніх людей, треба детально розглянуть кожен критерій їх роботи:

  • Мета. Хоспіси в Україні призначені спеціально для тяжкохворих, які не мають можливості самостійно пересуватись та обслуговувати себе. Також тут родичі пацієнтів мають можливість навчитися правильно піклуватися про близьку людину. Що стосується пансіонатів, то вони створені більш для проведення дозвілля та життя в задоволення у літньому віці. Там можливо знайти нових друзів та позбутися самотності;
  • Методи. У хоспісі неодмінно використовуються медичні препарати (сюди також відносяться наркотичні речовини для полегшення больового синдрому). У будинках для літніх людей також присутній медперсонал, але медичне втручання зведено до мінімуму;
  • Персонал. У хоспісі працюють найчастіше кваліфіковані лікарі, волонтери та родичі хворих. Будинок для престарілих пропонує своїм постояльцям послуги доглядальниці, також кожного пацієнта супроводжує лікар і на території пансіонату є чергові медсестри;
  • Харчування та комфортне перебування. У приватних пансіонатах працівники прагнуть задовольнити всі потреби постояльців, в той час як робота хоспісу націлена на паліативну допомогу та облегшення фізичних страждань.

Вирішувати, куди перевести близьку людину – у будинок престарілих або хоспіс необхідно, виходячи з його стану здоров’я. Якщо Ваш родич має суттєві проблеми зі здоров’ям, лікарі діагностували невиліковну хворобу та він постійно переносить страждання, то прекрасно підійде другий варіант. В ситуації, коли літній людині через її вік або деякі вікові захворювання треба додаткова допомога з самообслуговуванням, але у його близьких немає на це часу, то в такому разі варто перевезти його в будинок престарілих в Київській області, де йому буде забезпечене професійне піклування і медичний нагляд.

 
 
 
 
 
Обратный звонок
Отправьте нам свой номер телефона и мы Вам перезвоним!×