Артеріальний тиск у людей похилого віку. Які норми та відхилення?
Артеріальний тиск у людей похилого віку. Які норми та відхилення?
3 марта, 2020
Догляд за хворими на Альцгеймера: переваги пансіонату
Догляд за хворими на Альцгеймера: переваги приватного пансіонату
3 марта, 2020

Хвороба Альцгеймера: як вчасно розпізнати недугу?

Хвороба Альцгеймера: як розпізнати недугу?
 
 
 
 
 

Забули, куди поділи ключі, зауважуєте про погану погоду, занадто багато базікаєте інколи та плутаєте слова.Хвороба Альцгеймера це найпоширеніший різновид старечої деменції: йому відводиться приблизно від 60% до 80% всіх вікових неврологічних захворювань.На повну силу хвороба дає про себе знати, як правило, після 60 років. Однак перші симптоми, які дозволяють прогнозувати нехороший результат, можна помітити значно раніше.

Хвороба Альцгеймера що це таке та як розпізнати перші симптоми?

Симптоми хвороби Альцгеймера майже ідентичні, що й при будь-якому іншому різновиді деменції. Головна відмінність – висока швидкість їх загострення. В такому випадку захворювання розвивається стрімко і безупинно, хоча і бувають незначні періоди, коли хвороба, здається, не прогресує.Розвиток хвороби Альцгеймера поділяється на 4 стадії:

  • Предеменція. Основний симптом: погіршення короткострокової пам'яті (проблематичнозгадатинещодавню інформацію і важко засвоїти нову). Незначнезменшення концентрації уваги і здатності до зміни завдань, порушення абстрактного мислення, іноді «забуваються» значення слів. Розвивається предеменція в середньому за 8 років до постановки основного діагнозу, але рідко їй приділяють увагу, вважаючи звичайними проявами старіння;
  • Рання деменція. Погіршення пам'яті прогресує. Проявляються труднощі з мовою: зменшується активний словниковий запас, знижується швидкість мовлення. Порушується дрібна моторика рук (складності під час прописного письма, застібанні гудзиків і т.д.). Хворий с великим зусиллямвиконує завдання, які вимагають додаткової уваги, мислення або пам'яті;
  • Помірна деменція. Хворий практично втрачає здатність до самостійної роботи, вже не справляється з повсякденними завданнями. У розмові часто використовує неправильні слова, тому що не пам'ятає, що вони означають. З’являються тепер проблеми з довгостроковою пам’яттю, хворий може навіть не впізнати родичів. Проявляються психічні відхилення поведінки: дратівливість, спонтанна агресія, марення, бродяжництво;
  • Важка деменція. Хворий повністю втрачає здатність до самообслуговування, майже втрачена мова, але можливо «спілкування» на емоційному рівні. Стан зазвичай апатичний, хоча іноді відбуваються спалахи гніву. Через прогресуючу дистрофію з часомлюдина не може пересуватися, а потім – самостійно харчуватися. При цьому смерть зазвичай настає не від самої хвороби Альцгеймера, а від виснаження, пневмонії, пролежнів і сепсису.

Виявити перші симптоми деменції можуть близькі люди хворого. Також якщо Ваш близький родич переїхав в будинок престарілих, то медичний персонал допоможе ідентифікувати перші симптоми.

Діагностування захворювання

Через повільний і непомітний розвиток захворювання, діагностується воно зазвичай через 7-8 років після того, як перші ознаки хвороби Альцгеймера проявлять себе, коли терапія вже менш ефективна, ніж була б з самого початку. Тому, якщо ви помітили у себе або своїх близьких проблеми з пам'яттю (особливо, складності із запам'ятовуванням і відтворенням нової інформації або забудькуватість значенні слів і назв предметів,явищ і т.д.), то потрібно негайно звернутись до невролога або психіатра.


Так як різні види деменції мають дуже схожу клінічну картину, важливо проводити диференційну діагностику, так як деменція Альцгеймера – найсерйозніша серед них: середня тривалість життя після встановлення діагнозу складає всього 7 років. Частіше за все після цього пацієнтів направляють у дім престарілих, де їм буде надана професійна допомога та цілодобове піклування.

 
 
 
 
 
Обратный звонок
Отправьте нам свой номер телефона и мы Вам перезвоним!×