Які документи потрібні для оформлення до будинку престарілих?
Які документи потрібні для оформлення похилої людини до будинку престарілих?
3 марта, 2020
Артеріальний тиск у людей похилого віку. Які норми та відхилення?
Артеріальний тиск у людей похилого віку. Які норми та відхилення?
3 марта, 2020

Що таке деменція і в якому віці вона проявляється?

 
 
 
 
 

Деменція це хронічна хвороба головного мозку. Для неї характерно погіршення різноманітних когнітивних функцій – погіршується пам’ять, мислення, виникають проблеми з орієнтацією, розумінням, обчисленням, судженнями, здатністю навчатись новому. Прогресування цієї хвороби супроводжується змінами в емоційному плані – підвищена занепокоєність, агресивність, запальність, зниження самооцінки, тривала депресія, проблеми з емоціями та байдужість до оточуючого.

Деменція є досить узагальненим терміном, що вказує на серйозні проблеми пам'яті та інших когнітивних здібностей людини. Це тяжке захворювання, яке ставить під загрозу якість повсякденного життя. Є кілька різновидів деменції; деякі зустрічаються частіше, ніж інші, хоча всі вони означають серйозну хворобу, яка робить повсякденне життя набагато складніше. До того ж, це захворювання прогресує з віком.

Наскільки розповсюджена вікова деменція?

З тим що таке деменція в усьому світі стикається приблизно 50 млн мешканців, в той же час більше половини, а саме 60% хворих проживають в країнах с середнім та низьким рівнем достатку. Кожного року з’являється приблизно 10 мільйонів нових випадків захворювання.

За оцінкою спеціалістів, частка всього населеннявікомв 60 років і більше з діагностованою деменцією на будь-який часовий момент становить від 5% до 8%. Як вказують прогнози, загальна кількість людей з хворобоюбуде складатиприблизно 82 млн чоловік станом на 2035рік і 152 - до 2055 року.

Як проявляється хвороба деменція?

Що таке стареча деменція та її типи – це основне питання, яке хвилює пацієнтів та їх родичів при виявленні захворювання. Незалежно від виду старечої деменції її симптоми і ознаки схожі. При ранніх проявах захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря.

Деменція похилого віку проявляється у вигляді наступних ознак:

  • Проблеми з пам’яттю – короткостроковою та довгочасною. Хворий не може пригадати нещодавні події, не здатен більше запам’ятовувати нову інформацію;
  • Порушена часова та просторова орієнтація. Наприклад, пацієнт здатен заблукати усвоєму районі;
  • Відсутнє бажання вчити щось нове, мозкові клітини не здатні обробляти інформацію та запам’ятовувати нові дані;
  • Зменшення критичності само сприйняття. Даний симптом частіше за все проявляє себе під час планування найближчого життєвого періоду.

Надалі відзначається посилення цих ознак і поява нових, ще більш руйнівних. «Життя в минулому» - найбільш характерна ознака сенільної деменції. Крім того, психічний стан хворих може посилюватися за рахунок інших розладів, наявність яких визначає тяжкість стану і лікувальну тактику. Це можуть бути маячні, галюцинаторні, депресивні або змішані симптоми, тому таких людей часто відправляють в будинок престарілих, щоб вони були постійно під наглядом.

Якщо підозрюється деменція у літніх людей, то необхідно звернутись до терапевта або лікаря загальної практики. При необхідності спеціаліст перенаправить пацієнта до невролога, психіатра або геріатра (фахівець по захворюванням людей похилого віку).


При встановленні діагнозу деменція тривалість життя хворого складає приблизно 6-10 років. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, віку пацієнта та стадії хвороби. Частіше за все таких людей переселяють в дім престарілих, щоб забезпечити кваліфікований догляд. Пацієнта з таким захворюванням небезпечно залишати одного вдома, тому краще за все оформити його туди, де йому забезпечать комфортні умови проживання.

 
 
 
 
 
Обратный звонок
Отправьте нам свой номер телефона и мы Вам перезвоним!×