Потрібна допомога? Телефонуйте зараз: 093-170-57-36 044-23-29-830

Послуги доглядальниці або будинок престарілих - що краще

Ще зовсім недавно на питання «Як вибрати доглядальницю для літньої людини?» в очах знайомих або колег відповідь читався однозначний - засуджує або докоряє, - відповідь, адже в традиційних для нашого суспільства великих патріархальних сім'ях завжди знаходилися можливості доглядати за дітьми і людьми похилого віку. Але в сучасному світі доглядальниця для престарілих - не примха розпещених і безсердечні родичів або дорослих дітей з достатком, а необхідність. І з якою б ностальгією не згадували літні люди дружну життя в комуналці або гучну сім'ю з кількох поколінь у їх батьків, сьогодні все в основному живуть в окремих квартирах, в своїх, нехай і маленьких, «гніздечках», і об'єднуватися не прагнуть.

Тому доглядальниця для лежачих хворих, літньої людини і хто не має реабілітації - єдиний варіант вирішення проблеми догляду, якщо, наприклад, трапилася біда з близьким, прикувала його до інвалідного крісла, або прогресують старечі недуги когось із батьків.

Доглядальниця в Україні: хто нею може бути

Відомі чотири способи організації належного догляду за старою людиною:

 • обслуговування здійснює один з родичів (або кілька - по черзі);
 • доглядальниця для літніх, що приходить на певний час;
 • доглядальниця з проживанням в Києві;
 • доглядальниця, послуги якої цілодобово надаються в спеціалізованому пансіонаті.

Кожен із способів має свої плюси і мінуси.

Самостійне обслуговування старого і немічного людини - сама жертовна і духовна місія. Повернути, наприклад, одному з батьків хоча б частково свій борг - прагнення праведне, але далеко не завжди здійсненне. І справа не тільки у відсутності часу.

На жаль, багато людей в старості не можуть обійтися без особливого, постійного і, головне, кваліфікованого медичного догляду, навичками якого мало хто володіє. До того ж на схилі років характер у людей «третього» віку часто змінюється не в кращу сторону: їм можуть бути властиві черствість, підозрілість, егоцентризм і невдоволення тим, хто, як йому здається, не дбає про літню людину належним чином.

В результаті, багато людей в розквіті років, розриваючись між своїми обов'язками, говорять, що вони «на межі», що їх власне «здоров'я катастрофічно зруйновано» і що кращий вихід - доглядальниця для літньої людини, ціна на послуги якої не так важлива, як власне здоров'я і спокій сім'ї.

Доглядальниця без проживання в Києві, звичайно, позбавить від безлічі проблем. В її функції входить контроль за самопочуттям клієнта, побутове та гігієнічне обслуговування та виконання призначених лікарем медичних маніпуляцій. За додаткову плату вона може прибрати в кімнаті і приготувати пацієнтові їжу.

Але перш ніж запросити помічницю в будинок, в її високих моральних якостях слід переконатися на всі 100%. І мова йде не тільки про збереження речей. Адже якщо в приміщенні немає відеокамер, можна ніколи і не дізнатися, годувала взагалі доглядальниця старої людини, не кричала вона на нього і не прикладала чи руку. У всякому разі, скарги людей в похилому віці на доглядальницю не завжди варто розцінювати як старечі фантазії.

До того ж треба бути морально і фізично готовим заступити «на вахту» після помічниці-доглядальниці. Якщо її наймали на кілька годин, то весь інший час - після своєї власної напруженої або тривалої роботи, - за родичами. Плюс: покупки, приготування та прання. Чи надовго вистачить ваших внутрішніх ресурсів витримати таку напругу?

Третій варіант - доглядальниця з проживанням. Ціна в цьому випадку буде набагато вище, що й зрозуміло: адже цілодобова опіка - це важка праця.

У чому перевага приватних будинків для людей похилого віку

Цивілізований варіант, давно поширений на Заході - комфортне перебування гостя похилого віку в приватному пансіонаті з наданням комплексу медичних послуг, де цілодобово до його послуг і лікар, і доглядальниця. Для літніх людей в Києві створена мережа «Срібний Вік», в яку входять пансіонати європейського рівня: «Осокорки», «Бортничі», «Чайка» (Святошино) і «Блакитні озера» (Підгірці Київської області). Їх зручне розташування дозволяє часто відвідувати гостя його рідним, знайомим і друзям.

Доглядальниця

 • Як медсестра, виконує тільки призначення лікаря: ін'єкції, крапельниці, масаж
 • Не виключені запізнення, хвороби або відсутність з особистих причин, що призведе до зривів ваших планів
 • Чи готуєте або ви, або доглядальниця за додаткову плату
 • Якості особистості точно не відомі
 • Рівень сестринської підготовки
 • Знаходиться за місцем проживання людини, яка потребує догляду

Приватні пансіонати для людей похилого віку

 • Спеціалізовані програми допомоги людям після інфарктів, інсультів і операцій, з деменцією і енурезом, артрозами і діабетом
 • Гарантовані і своєчасні процедури і прийом їжі
 • Дієтичне різноманітне харчування
 • Висока культура обслуговування. Доброзичливість. чуйність
 • Кваліфікований медичний персонал, додатково пройшов спеціальне навчання
 • Майже завжди розташовуються в тихих, екологічно чистих місцях, паркових зонах або біля них

Таким чином, варіантів, що забезпечують догляд потребує його людині, кілька. Вибирайте! Рідні люди заслуговують на те, щоб, втративши самостійність, перебувати в гідних умовах.

Доглядальницею для літніх людей в Києві обов'язково повинна бути жінка - дипломований фахівець з відповідною освітою. У мережі будинків «Срібний вік» працюють медсестри, які готові цілодобово надати першу медичну допомогу хворому.

Обов'язки доглядальниці для престарілих

Щоб розібратися, як вибрати доглядальницю для літньої людини, необхідно звертати увагу не тільки на особистісні якості. Це повинен бути спеціально навчена людина з медичною освітою. Доглядальниця для престарілих створить і забезпечить комфортні умови для людини, оточить його турботою. В основні обов'язки входить:

 1. Догляд за очима. Доглядальниця для літніх людей в Києві повинна виконувати всі обов'язки. Лежачому хворому потрібно щодня промивати повіки за допомогою відсоткового розчину борної кислоти. Такий догляд дозволяє запобігти склеювання вій. Доглядальниця для людини похилого віку буде стежити за станом слизової. Вона виконає всі рекомендації лікаря
 2. Чистка вух. В послуги доглядальниці також входить очищення носових ходів, щоб забезпечити вільне дихання.
 3. Обстригання нігтів і догляд за волоссям. Обов'язки медсестри-доглядальниці в Києві - щоденне розчісування, миття 2-3 рази в тиждень.
 4. Масаж. Потрібно ретельно масажувати ноги і руки, щоб запобігти атрофії м'язів. Доглядальниця-медсестра в Києві знає біологічно важливі точки, щоб активувати кровообіг. Масаж дозволяє посилити функціонування внутрішніх органів, підтримувати їх працездатність.

Доглядальниця для інваліда повинна регулярно міняти постільну білизну, робити вологе прибирання кімнати, провітрювати її, змінювати хворому одяг, готувати їжу і годувати хворого. На окрему увагу заслуговують гігієнічні процедури, які також входять в обов'язки доглядальниці для старої людини.

Піт і сеча - сильні подразники для шкірних покривів. Щоб запобігти пошкодженню, поява висипу, необхідно щодня протирати тіло, підмивати хворого, обробляти складки присипкою. Інвалідам потрібно періодично міняти положення тіла, щоб не допустити появу пролежнів, прискорити їх загоєння.

Обов'язки доглядальниці в будинку престарілих практично не відрізняються. Фахівець також повинен регулярно відвідувати хворого або проживати з ним, робити гігієнічні процедури. При необхідності доглядальниця для лежачих хворих в Києві буде робити гімнастику, масаж і дотримуватися всіх рекомендацій, вказівок лікаря, давати ліки згідно з графіком. Ця інформація допоможе зрозуміти, як вибрати доглядальницю, яка зможе забезпечити комфортні умови.

Доглядальниця на дому для літніх людей

Доглядальниця на дому в Києві не зможе забезпечити таку атмосферу, як в приватному будинку для літніх. Тут дбають не тільки про фізичне здоров'я і швидкій реабілітації після перенесеної хвороби. У приватному будинку також працюють доглядальниці для літніх, які братимуть участь в дозвіллєвих заходах, супроводжуватимуть хворого, стежитимуть за їх настроєм і станом.

 

Спеціально розроблені розважальні програми покращують адаптацію літніх людей, повертають інтерес до повноцінного життя. Доглядальниця для літніх людей буде супроводжувати хворого на прогулянках. Є дозвільні заходи на свіжому повітрі. На території приватного будинку організовуються самостійні виступи постояльців. Тут регулярно влаштовують свята, відзначають Дні народження.

Вартість послуг доглядальниці в Києві?

Ціна доглядальниці для лежачих хворих залежить від обов'язків і умов роботи. Це основні критерії. Ціна доглядальниці з проживанням та постійним перебуванням біля лежачого хворого в 2-3 рази вище.

Вигідно помістити літньої людини в приватний будинок, де виявляються комплексні послуги. Тут також є доглядальниці для хворого в Києві, працюють лікарі і медсестри. Вони будуть гарантовано виконувати всі обов'язки, цілодобово стежити за самопочуттям і станом пацієнта. Завдяки комплексному і грамотному підходу, на відміну від доглядальниці без проживання в Києві, можна швидше повернути людину до повноцінного життя.

Щоб дізнатися вартість доглядальниці в Києві і ціну знаходження в приватному будинку, необхідно звернутися до менеджера. Він відповість на всі запитання, надасть повну консультацію.

 

Залишилися питання?

Заповніть форму зворотного зв'язку і наші фахівці зв'яжуться з вами в найкоротші терміни!
або ж телефонуйте за номером: 093-170-57-36